ArtNastup PRZESTRZEŃ MIEJSKA
2013.08.30-2013.10.15
Lwów

Zespół


 

Prowadzenie warsztatów: Iwona Olszowska, Magdalena Radłowska, Paulina Święcańska

Koordynacja:Paulina Święcańska

 

 

Opis projektu

ArtNastup to polifoniczna prezentacja nowych nurtów sztuki polskiej we Lwowie.
 
ArtNastup przekracza i redefiniuje schematy międzynarodowej współpracy kulturalnej, w poszukiwaniu nowej formuły dialogu ponad granicami. W procesie tworzenia programu ArtNastupu, wspólnie z partnerami z obu stron granicy, kierowaliśmy się trzema ideami – dialogu, empatii i potrzeby kulturowej, które uważamy za kluczowe w budowaniu partnerstwa kulturowego i artystycznego.
 
Program ArtNastupu tworzą trzy przeplatające się ścieżki. Ścieżka tańca podąża za zdarzeniami efemerycznymi, wywiedzionymi z ducha dźwiękowej i ruchowej improwizacji. Ścieżka sztuk wizualnych, „Re: (reminiscencja, remiks, refleksja)” ukazuje sztukę mediów cyfrowych z kolekcji lubelskich, wrocławskich i białostockich. Ścieżka fotografii, „Warsztaty Dokumentu – 2013”, to pokazy uznanych mistrzów fotografii polskiej, dokumentujących historie osobiste i historię powszechną.
 
ArtNastup jest inicjatywą nową, ale wpisuje się w szerszy program „Trans_misja_Lublin_ Ukraina”, stworzony wspólnie przez ukraińskie i polskie organizacje kulturalne. Zainicjowaliśmy go w 2007 roku projektem „L² – potęgowanie kultury Lublina i Lwowa”, stawiając na bezpośredni kontakt osób o podobnych profesjach, artystyczną kooperację, wymianę wiedzy i doświadczeń. Wkrótce okazało się jednak, że nasze kolejne projekty wykraczają zarówno poza obszar Lublina, jak i Lwowa. Tak stało się i tym razem – ArtNastup tworzą artyści z całej Polski, a jego program uzupełniają wydarzenia zaproponowane przez lwowskich gospodarzy, w tym Dni Sztuki Performance w obsadzie ukraińskiej i międzynarodowej.
 
Warsztaty technik contact improvisation 'Namacalny Instynkt' zakończone pokazem pracy warsztatowej w przestrzeni lwowskiego Starego Miasta. Projekt realizuje Fundacja Artystyczna PERFORM. Prowadzenie – Iwona Olszowska, Magdalena RadłowskaPaulina Święcańska – choreografki, tancerki, trenerki improwizacji kontaktowej z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem.
 
ArtNastup został przygotowany przez Warsztaty Kultury (Lublin) wspólnie ze Stowarzyszeniem Artystycznym Dzyga (Lwów), oraz partnerami i przyjaciółmi obu tych instytucji.Więcej informacji: Magdalena Radłowska, Paulina Święcańska – choreografki, tancerki, trenerki improwizacji kontaktowej z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem. ArtNastup został przygotowany przez Warsztaty Kultury (Lublin) wspólnie ze Stowarzyszeniem Artystycznym Dzyga (Lwów), oraz partnerami i przyjaciółmi obu tych instytucji. Więcej informacji: http:/warsztatykultury.pl/wydarzenia/artnastup-lwow/" target="_blank">http://warsztatykultury.pl/wydarzenia/artnastup-lwow/

 

Partnerzy

Instytucja finansująca projekt Lato w Teatrze 2012, w ramach którego realizowany był projekt Dance Inter Space w Teatrze Academia w Warszawie oraz Projekt "ArtNastup".

x

Projekt "ArtNastup"

x
Projekt i wykonanie CreActive Team
All right reserved