Kalendarz perFORMatywnej Warszawy PRZESTRZEŃ MIEJSKA
2014.07.01-2015.12.31
Warszawa

Zespół


Koncepcja/koordynacja: Paulina Święcańska
Produkcja/PR: Małgorzata Gajdemska
Dokumentacja fotograficzna/realizacja wystaw: Katarzyna Chmura-Cegiełkowska
Dokumentacja filmowa: Michał BuczekWojciech Kaniewski, Roman Statsenka

Opis projektu

Kalendarz perFORMatywnej Warszawy to projekt taneczno-performatywny, realizowany od lipca 2014 do grudnia 2015 w ramach ścieżki„Sztuka w przestrzeni publicznej”.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.Idea Kalendarza perFORMatywnej Warszawy odnosi się do FORM zróżnicowanej architektury Warszawy oraz FORM ciał ludzkich i dialogu między nimi w przestrzeni miejskiej. Cykl wydarzeń artystycznych obejmie:

 

- realizację 12 działań tanecznych/performatywnych w ciekawych miejscach stolicy w 12 wybranych dzielnicach - jedno wydarzenie w miesiącu przez wszystkie pory roku. Każdy performance będzie miał unikalny charakter, inspirowany wybraną przestrzenią i jej specyfiką.


- realizację 5 multimedialnych wystaw zdjęć (z tych wydarzeń i przestrzeni) - 4 wystawy z wydarzeń w poszczególnych porach roku oraz duży event prezentujący zdjęcia z całego projektu. Zdjęcia będą prezentowane w formie wizualnych projekcji w przestrzeni miejskiej oraz w ciekawych obiektach architektonicznych. Wystawom będą towarzyszyć jamy taneczne z udziałem tancerzy i wszystkich zainteresowanych.


- stworzenie drukowanego kalendarza na 2016 rok z wykorzystaniem 12 najciekawszych zdjęć, pokazujących specyfikę i różnorodność Warszawy. Na zdjęciach zostanie zaprezentowane nowatorskie, artystyczne spojrzenie na Warszawę z perspektywy tancerzy i performerów. Warszawa będzie pokazana o wszystkich porach roku i w przekroju lokalizacyjnym. Każde zdjęcie będzie prezentowało inna FORMę, zarówno architektoniczną jak i symboliczną, realizowaną przez tancerzy, co pozwoli stworzyć unikatową całość, opartą na relacji architektura miejsca - architektura ciała.


- dokumentacja filmowa z poszczególnych akcji artystycznych i z całości projektu.W 2014 roku odbędą się 4 wydarzenia taneczne/performatywne we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu oraz pierwsza z cyklu wystaw.


W 2015 roku odbędzie się 8 wydarzeń taneczno/performatywnych w okresie styczeń-sierpień, 3 kolejne wystawy sezonowe oraz event zamykający - obejmujący dużą wystawę prezentującą najciekawszy materiał zdjęciowy z całego projektu, performens taneczny w wykonaniu tancerzy oraz imprezą taneczną dla publiczności.


Celem tego przedsięwzięcia jest ożywienie przestrzeni miejskiej Warszawy poprzez efemeryczne formy sztuki, dotarcie z ciekawą ofertą artystyczną do mieszkańców z różnych dzielnic, grup wiekowych i społecznych oraz integracja Warszawiaków z różnych części miasta, dzięki wspólnemu uczestnictwu w poszczególnych wydarzeniach.

 

Partnerzy

Dofinansowanie projektów:

  • "inVISIBLE" 2015
  • "Warszawska Platforma Tańca" 2014-2016
  • "Kalendarz PERFORMatywnej Warszawy" 2014-2015
  • "V Warsaw Flow 2014"
  • "Kobiety - retrospektywa szaleństwa" 2014
  • "Taniec Re:animacje" 2013
  • "Obraz w ruchu”
  • "Poruszenie"
  • "III Warsaw Flow 2012"
x
Projekt i wykonanie CreActive Team
All right reserved