Warszawska Platforma Tańca
2014.03.01-2016.12.31
Warszawa

Zespół


Koordynacja: Paulina Święcańska
PR, media: Małgorzata Gajdemska
Dokumentacja fotograficzna: Katarzyna Chmura-Cegiełkowska
Dokumentacja filmowa: Wojciech Kaniewski
Wolontariusze: Aleksandra Szklarczyk, Natalia Meksa

Opis projektu

Warszawska Platforma Tańca to trzyletni projekt skoncentrowany na prezentacji i promocji warszawskich artystów związanych z tańcem oraz na stworzeniu ciekawej oferty dla publiczności, pozwalającej na regularne uczestnictwo w bezpłatnych wydarzeniach tanecznych w stolicy.
 
Projekt będzie realizowany w latach 2014-2016 dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy.

Organizatorami Warszawskiej Platformy Tańca są trzy organizacje pozarządowe: Fundacja Artystyczna PERFORM, Stowarzyszenie Strefa Otwarta i Fundacja Scena Współczesna. Ogólna wizja WPT została wypracowana wspólnie, a za szczegółowy program i realizację co roku odpowiadać będzie jedna organizacja wiodąca, przy wsparciu Rady Programowej. Pierwszą edycję WPT w 2014 roku prowadzi Fundacja Artystyczna PERFORM we współpracy z Radą Programową w osobach:
 
Julii Hoczyk - Przedstawicielki Instytutu Muzyki i Tańca
Janusza Marka - Przewodniczącego Komisji Dialogu Społecznego ds. Tańca w Warszawie i Kuratora Programu teatru i tańca nowoczesnego w CSW
Pauliny Święcańskiej - Przedstawicielki Organizatora WPT 2014
 
Warszawska Platforma Tańca prezentować będzie profesjonalnych i rozpoznawalnych już  twórców z dorobkiem oraz młodych tancerzy i choreografów, z uwzględnieniem różnych stylów, nurtów i zjawisk w tańcu. W 2014 roku skupiamy się w szczególności na prezentacji zespołów i kolektywów tanecznych.
 
Kompleksowy program WPT obejmuje różnorodne, cyklicznie prowadzone działania o charakterze artystycznym, edukacyjnym i społecznym:
 
- prezentacje warszawskich artystów - spektakle, Open Stage i konkurs choreograficzny
- warsztaty taneczne skierowane do wszystkich zainteresowanych
- rozmowy o tańcu - skierowane do publiczności spotkania z udziałem artystów i krytyków oraz konkurs na recenzje.Więcej informacji:
www.warszawskaplatformatanca.pl
https://www.facebook.com/WarszawskaPlatformaTanca

 

Partnerzy

Projekt i wykonanie CreActive Team
All right reserved